Jakie kryształy wybrać: czeskie czy od Swarovskiego?

Stając przed wyborem modnego oświetlenia do mieszkania na myśl przyszły mi lampy kryształowe. Są ładne, efektowne (budzą zazdrość sąsiadów :)) i pięknie się błyszczą.

Kryształowa kula

Jeśli nie ogranicza nas budżet to stoimy na wygranej pozycji i możemy przebierać w setkach modeli lamp, wykonanych z najdroższych kryształów marki Swarovski. Jeśli jednak cena ma znaczenie to warto zdecydować się na czeskie kryształy. Są one również piękne. Osobiście nie widzę różnicy pomiędzy czeskimi i tymi od Swarovskiego.

Podczas wyboru lampy kryształowej musimy pamiętać o podstawowej sprawie: kupujemy tylko ze 100% pewnych i sprawdzonych źródeł. Przed zakupem warto zapoznać się z opiniami o danej firmie. Kupując w hipermarketach lampy pseudo-kryształowe wyrzucamy pieniądze w błoto. Nie wiem dlaczego używają oni słowa „kryształowe” skoro te lampy wykonane są w najlepszym przypadku ze szkła, a w gorszym z akrylu, który z czasem robi się matowy.

Lampy są ozdobione kryształami o różnych kształtach. Są kule, łezki, medaliony. Są też małe kryształki połączone w łańcuch, który wygląda bajecznie. Jak dla mnie najładniejsze i najbardziej efektowne są lampy kryształowe wykonane z kryształowych kul. Szlifuje się je w taki sposób, że mają dziesiątki załamań, dzięki czemu błyszczą się kolorowo bardziej niż kryształy o innych kształtach. Są żyrandole, które ozdobione są aż 50-60 takimi kulami. Mienią się bajkowo 🙂

Ważne, aby lampa podobała się Tobie, bo oglądać ją będziesz przez najbliższe kilka lat. Ja stawiam na kryształowe kulki. Taki żyrandol zawsze budzi ciekawość i zazdrość gości. Niektórzy wiedzą, że już biżuteria z kryształami jest droga, a tu widzą cały, duży żyrandol z kryształami. No i jak nie zazdrościć 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *