Żyrandole kryształowe – kryształy Swarovski i Bohemia

kryształowa kulka
Kryształowa kula z kryształu ołowiowego

Świat już dawno oszalał na punkcie kryształów. Nazywa się je młodszym i tańszym bratem diamentów. I trzeba przyznać, że coś w tym jest.

Kryształy wykorzystuje się m.in. do produkcji biżuterii, ozdób, produktów wykorzystywanych w domu jak np. kieliszków, figurek, a nawet stylowego oświetlenia. Od niepamiętnych lat lampy kryształowe ozdabiały pałace, zamki czy kościoły, a teraz są ozdobą eleganckich domów i mieszkań. Można je też podziwiać na sufitach restauracji, hoteli czy salonów SPA. Jedno jest pewne, moda na żyrandole kryształowe była, jest i będzie.

Słysząc o kryształach od razu przychodzi nam na myśl marka Swarovski, która kojarzona jest właśnie z produkcją wysokiej jakości kryształów. Jednak to nie tylko Swarovski jest obecnie producentem pięknych, a jednocześnie wysokojakościowych kryształów. Na rynku często spotykane są czeskie kryształy Bohemia, które błyszczą się równie kolorowo jak produkty Swarovskiego. Są też austriackie kryształy Schellera, kryształy egipskie i oczywiście chińskie, które najczęściej okazują się zwykłym szkłem.

Chcąc ozdobić mieszkanie żyrandolem lub plafonem z kryształami musimy skupić się przede wszystkim na wyborze odpowiedniego producenta lamp. Na rynku jest niestety mnóstwo sprzedawców, którzy reklamują swoje lampy jako kryształowe, a ich „kryształy” to bardzo często szkło (nie mylić ze szkłem kryształowym) a nawet akryl (czyli plastik), który z czasem matowieje i ni jak nie będzie się błyszczał w świetle tak jak kryształ. Ba! Wcale nie będzie się błyszczał! Zdarza się, że „kryształowy marketing” stosują też duże i znane sieci hipermarketów budowlanych. Nie raz można było znaleźć w ich gazetkach „lampy kryształowe” przyozdobione zwykłymi, szklanymi kulkami. Jedynym znakiem ostrzegawczym była cena, bo za 400 zł nie kupisz lampy z prawdziwego kryształu. Niestety nie możemy przyjąć, że cena jest wyznacznikiem oryginalności. Można spotkać bardzo drogie lampy, droższe nawet od tych z prawdziwego kryształu, które wykonane są ze szkła, a wysoka cena ma dodać im jedynie wiarygodności.

www.ares-eksport.pl | żyrandol kryształow L 101/4/07
Źródło: www.ares-eksport.pl | L 101/4/07 – żyrandol Elite Bohemia z kryształami Swarovskiego

Przed zakupem kryształowej lampy, podobnie jak przed zakupem każdego droższego produktu, potrzebny jest mały research rynku. Czytamy opinie o sprzedawcach i ich produktach, pytamy o certyfikaty – Swarovski certyfikuje swoje kryształy dlatego do żyrandola z oryginalnymi kryształami zawsze załączony jest certyfikat. Najbezpieczniej jest robić zakupy u autoryzowanego sprzedawcy danego producenta lamp np. Elite Bohemia, która jest czeską firmą od lat produkującą cieszące się dużą popularnością lampy kryształowe. Unikamy sprzedawców, w których ofercie widzimy produkty Chin. Może jest to podejście zbyt zachowawcze, ale przeznaczając tysiąc lub kilka tysięcy na lampę, chcemy dostać produkt najwyższej jakości, a nie szklany bubel.

Źródło: www.ares-eksport.pl | L 101/5/07 – żyrandol Elite Bohemia z kryształowymi kulami Swarovskiego

Jedno jest pewne: żyrandole kryształowe to zakup na lata. Moda na nie nigdy nie przemija, a ich uniwersalna „uroda” powoduje, że doskonale pasują zarówno do stylowych, jak i nowoczesnych pomieszczeń. Są oznaką luksusu a także dobrego gustu. Dlatego żyrandole kryształowe to doskonały wybór dla wszystkich tych, którzy stawiają na niebanalność, dla tych których nie satysfakcjonują lampy z Ikei czy innego marketu.

4 Replies to “Żyrandole kryształowe – kryształy Swarovski i Bohemia”

  1. Kryształowe żyrandole wyglądają pięknie. Żadne zdjęcie tego nie odda. Błyszczą się od światła z żarówek całą gamą kolorów. Nie każdemu taki styl musi się podobać ale ja od zawsze chciałam mieć taki żyrandol w salonie. Wybór padła właśnie na elite bohemia, podobny żyrandol z kulami jak ten u góry tylko nieco mniejszy. Bardzo zależało mi na kryształach od swarovskiego bo skoro już się zdecydowałam to chciałam mieć produkt wysokiej jakości. Mimo że gustuję raczej w nowoczesnym stylu wystroju wnętrz to jednak ten klasyczny żyrandol bardzo dobrze prezentuje się w salonie. Jest cudny!

  2. Cały dom mamy oświetlony lampami z kryształami. Nawet pokoje dzieci. Część lamp jest z kryształkami swarowskiego a część z bohemia. Jak dla mnie obie firmy produkują bardzo dobre kryształy. Plusem jest też to że firma elite bohemia produkuje swoje lampy w Czechach a nie gdzieś w Chinach przez podnajęte firmy. Jakoś ma w tym przypadku niebagatelne znaczenie.

  3. Wielu sprzedawców oszukuje. Nawet posuwają się do tego że, sami piszą sobie opinie o swoich sklepach. Łatwo to zauważyć gdy na kilku stronach z opiniami widnieje identyczna opinia. Postanowiłam by w nowym domu mieć właśnie lampy z kryształami. Szukałam więc opinii o różnych producentach. Mało ich w internecie no i faktycznie sporo ludzi myli pojęcia pisząc że lampa z Liroy merlin za 300 zł to lampa z kryształami. Sprzedawcy np z Allegro nie raz nie wiedzą co sprzedają. Skąd ta lampa, z czego wykonana, jakie to kryształy… itp. Nie znają odpowiedzi na podstawowe pytania. Czasami jednak te odpowiedzi bardzo zaskakują gdy dowiadujesz się, że lampa kosztująca 3000 zł to twór z kryształu egipskiego. Nie ma czegoś takiego jak kryształ egipski. To po prostu szkło. Ale cena jak za dobre kryształy. No i dlatego cały proces zakupu to taka walka z rynkiem. Trafiłam na ten artykuł i był on kolejnym argumentem „za” aby kupić jednak żyrandol kryształowy Elite Bohemia. Wiadomo, że to z Czech a nie Chin, firma z tradycjami, na kryształy swarowskiego certyfikat. Przede wszystkim ares eksport firma która jest dystrybutorem w Polsce ma fantastyczną obsługę klienta. Wręcz za rękę przeprowadzono mnie przez cały proces zakupu, doradzono ile żarówek na jaki metraż powinien mieć żyrandol, dobrali wzory wg mojego gustu. Wrażenia bardzo pozytywne. Dlatego chciałam tu opisać swoją przygodę. Wydałam na lampy 20 tys zł ale wiem że dostałam to za co zapłaciłam a nie tylko wyobrażenie o kryształach udawanych przez szkło. Kwota dość duża ale to wina jednej z lamp, na klatkę schodową która jest spora więc i lampa musiała być spora, przerobiona wg mojego projektu. Do zwykłych pomieszczeń żyrandole są w przystępnych cenach np. za lampę do sypialni zapłaciłam 1650 zł. Tylko. A ma ponad 4 kg kryształów swarowskiego! Szwagierka ma bransoletkę srebrną z kilkoma małymi kryształkami swarovskiego a kosztowała ona sporo więcej. Dlatego polecam tę firmę. Szkoda że nie można zamieścić tutaj zdjęć. Pochwaliłabym się jak ładnie wyglądają lampy w moim domu. Widzę niekiedy jak niektórych zazdrośników aż oczy bolą 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *