Press "Enter" to skip to content

Jak i czym czyścić (myć) żyrandole kryształowe?

1

Faktem jest, że oryginalne kryształy kurzą się dużo mniej niż podróbki wykonane ze szkła czy akrylu. Co nie zmienia jednak faktu, że od czasu do czasu trzeba żyrandol kryształowy umyć, choćby przed świętami.

Do tej pory płyn Sparkle Plenty trzeba było ściągać z USA, kupując go np. w Walmarcie. Od kilku lat jest już jednak dostępny w Polsce, co bardzo ułatwia sprawę, gdyż koszt transportu z USA był wyższy niż wartość samego płynu.

Płyn Sparkle Plenty znaleźć można w ofercie oficjalnego dystrybutora lamp Elite Bohemia. Sprzedają go również na Allegro.

Sparkle Plenty
Sparkle Plenty – płyn do mycia żyrandoli kryształowych

Płyn na swój sposób impregnuje kryształy, tworząc na nich warstwę ochronną, która odpycha kurz. Dzięki temu żyrandole są dłużej lśniące. Większe zabrudzenia np. odciski palców trzeba jednak usunąć ręcznie. Dlatego nawet podczas mycia produktów kryształowych warto nałożyć bawełniane rękawiczki.

Samo mycie jest dość proste. Zaczynamy od podłożenia pod żyrandol czegoś do czego będzie mógł skapywać płyn np. szmatka, ręcznik lub miska. Opryskujemy żyrandol tak, aby cały pokryty został płynem i… to wszystko. Czekamy aż nadmiar płynu spłynie na podłożony przez nas ręcznik. Jedyną niedogodnością jest to, że w przypadku niektórych żyrandoli kryształowych miseczki przy żarówkach trzeba myć ręcznie. Niestety kształt miseczki uniemożliwia płynowi spłynięcie na ręcznik.

Jeśli żyrandol jest bardzo brudny to całą czynność powtarzamy raz jeszcze.

Do codziennego dbania o lampę kryształową w zupełności wystarcza odkurzacz z odpowiednią, niedużą nakładką z włosami. Najważniejsze jest to, aby nie stosować do mycia jakichś niesprawdzonych wynalazków, bo mogą spowodować zmatowienie kryształu i cały urok lampy szlak trafi 🙂

Ot cała tajemnica. Prosta czynność, a znacznie przyspiesza porządki. Płyn do tanich nie należy, ale jest dość wydajny więc uważam, że to dobra inwestycja, która zaoszczędzi nam sporo czasu.

  1. Elle Elle

    Warto kupić ten preparat. Zanim pojawił się w Polsce kupowałam go na Amazonie robiąc jakieś zbiorcze zakupy w USA. Niestety nic innego co testowałam nie było tak skuteczne. Szkoda tylko że cena jest wysoka i sporo klientów ona odstraszy. Dla mnie i tak wychodzi taniej niż z USA. Na szczęście spraj jest całkiem wydajny a żyrandol z prawdziwych kryształów nie kurzy się tak jak taki ze szkła. Może dlatego że sparkle faktycznie tworzy jakąś tam powłokę.
    A Wy jakie macie patenty na mycie lamp kryształowych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *