Press "Enter" to skip to content

Już wkrótce…

0

Niebawem na stronie pojawią się wpisy dotyczące jednego z moich hobby. Mowa tu o kryształach jako elementach wystroju wnętrz. Skupię się przede wszystkim na lampach kryształowych i lampach ozdobionych kryształami, bo rynek oferuje klientowi już nie tylko żyrandole w całości wykonane z kryształu. Kupić możemy również lampy, których konstrukcja wykonana jest np. z metalu (mosiądz, brąz), a kryształy stanowią tylko dodatkową ozdobę.

Na rynku sporo jest produktów zdobionych kryształami lub wykonanych z kryształu. Warto więc wiedzieć czym kryształy się różnią, które z nich mają większą wartość, które mniejszą, a może nie ma to znaczenia i kryształ kryształowi jest równy?

Kryształy od wieków kojarzą się z luksusem. Już „dawno, dawno temu” zamki i pałace ozdabiały duże lampy kryształowe. Z kolei czasy PRL wielu z nas kojarzą się z kryształową zastawą stołową przywożoną najczęściej z wojaży po byłym ZSRR. Czyja babcia nie miała kryształowego wazonu, półmiska czy popielniczki. A kieliszki kryształowe? Były niemal w każdym domu.

Kryształ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *